RİZE İL MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

MİLLİ EĞİTİM MÜDÜRÜMÜZ ENGİN EMEN 'İN 10 KASIM MESAJI

MİLLİ EĞİTİM MÜDÜRÜMÜZ ENGİN EMEN 'İN 10 KASIM MESAJI

 

Kurtuluş Savaşı'mızın Başkomutanı ve Cumhuriyetimizin Kurucusu Gazi Mustafa Kemal Atatürk'ü, ebediyete intikalinin 82. yıl dönümünde bir kez daha rahmetle yâd ediyorum.

İstiklal mücadelesine önderlik ederek ülkeyi muasır medeniyetler seviyesinin üzerine çıkarmak için yoğun bir gayret gösteren Gazi Mustafa Kemal Atatürk, üstün askeri dehası ve kararlı duruşuyla, başarılı bir komutan ve lider olarak, milli belleğimizde ve dünya tarihinde saygın bir yer edinmiştir.

          Hayatının en son anına kadar ülkesine hizmet etmiş Gazi Mustafa Kemal Atatürk'ün azmi ve milletine olan inancı doğrultusunda yılmadan çalışarak O'nun bizlere bıraktığı mirasa sahip çıkacağız. İnandığı yolda emin adımlarla yürüyen; eğitime, sanata bilime, milli kültürümüze ve değerlerimize sahip çıkan çağdaş ve güçlü Türkiye için çalışan dürüst ve ahlaklı nesiller yetiştirmek bu noktada bize düşen en büyük görevdir.

 Bu duygu ve düşüncelerle, başta Gazi Mustafa Kemal Atatürk'e, silah arkadaşlarına, tüm gazilerimize şükranlarımı sunar; şehitlerimize Allah'tan rahmet dilerim. 

Engin EMEN

Milli Eğitim Müdürü

Eminettin Mahallesi Valilik Binası Kat 3 MERKEZ/RİZE - 464 280 53 00 / 464 280 53 03

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.