RİZE İL MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

Milli Eğitim Müdürümüz Ahmet Hamdi YILMAZ’ ın 2017-2018 Eğitim Öğretim Yılı Açılış Mesajı

İl Milli Eğitim Müdürümüz Ahmet Hamdi YILMAZ, 2017-2018 eğitim öğretim yılının başlaması münasebetiyle öğrencilere, öğretmenlere, yöneticilere, tüm eğitim çalışanlarına ve velilere yönelik bir mesaj yayınladı.
Milli Eğitim Müdürümüz Ahmet Hamdi YILMAZ’ ın 2017-2018 Eğitim Öğretim Yılı Açılış Mesajı

Sevgili öğrencilerim, fedakâr meslektaşlarım ve değerli veliler; köklü yenilikler eşliğinde, yepyeni bir eğitim öğretim yılına başlamış bulunuyoruz. Sevinç ve coşkusunu hep birlikte paylaştığımız 2017–2018 eğitim öğretim yılının ülkemize, milletimize ve Rize’mize iyilikler, güzellikler ve başarılar getirmesini diliyorum. 

 

İnsana yön veren, insanlığı yücelten, hayatı anlamlandıran bir etkinlik olan eğitim; bireyin, toplumun ve insanlığın geleceği için son derece değerlidir. Özellikle, her geçen gün daha önemli hale gelen bilgi ve teknolojinin etkili olduğu günümüzde, eğitimin ve niteliğinin bu gelişmelere paralel olması büyük bir ihtiyaçtır. Yeni kuşakları; gerekli bilgi, beceri, anlayış ve kazanımlarla toplum yaşayışındaki yerlerini en iyi şekilde alması için hazırlarken, eğitimin nitelik ve kalite boyutu ayrı bir önem taşımaktadır.

 

Sevgili öğrencilerim;

Bu eğitim-öğretim yılında da yeteneklerinize ve isteklerinize göre yeni yeni başarılar tatmanızı arzularken; derslerinizde, sportif, sanatsal ve kültürel etkinliklerinizde sorumluluk sahibi olarak özenli ve sistemli çalışmayı kendinize ilke edininiz. Öğretmenleriniz ve arkadaşlarınızla sevgi, saygı temeline dayalı, hedefini belirlemiş, gayretli öğrenciler olarak başarılı bir öğretim yılı geçireceğinize inanıyor ve kucak dolusu sevgilerimi sunuyorum.

 

Değerli veliler;

Çocuklarımızın yetişmesinde sizlerin katkısı çok büyüktür. Olumlu ve yönlendirici desteğinizle ve çocuklarınıza yapacağınız rehberlikle onların özgüvenlerinin artmasına katkı sağlayacaksınız. Bunları yaparken okul-aile işbirliği esasına dayalı olarak öğretmen ve okul yönetimi ile sürekli iletişim kuracağınıza inanıyorum. 

 

Fedakâr meslektaşlarım;

“İlk ilham, ana baba kucağından sonra okuldaki öğretmenin dilinden, vicdanından, terbiyesinden alınır” diyen Gazi Mustafa Kemal’in ifade ettiği gibi sizler, bu yönünüzle geleceğe hükmediyorsunuz. Bireylerin, toplumun ve insanlığın geleceği sizlerin diliyle, yüreğiyle ve özverisiyle şekilleniyor. Öğreniyor, yenileniyor, öğretiyor, örnek oluyor, her yönünüzle aydınlık yarınların mimarları olarak tarihe geçiyorsunuz.

‘Öğretmenlik mesleğinin algı ve statüsünü güçlendirmek’ üzere Bakanlığımız, üniversite öğretim üyeleri ve sivil toplum kuruluşlarının katılımıyla gerçekleştirilen Ulusal Öğretmen Stratejisi Çalıştayı’nda hazırlanan Ulusal Öğretmen Strateji Belgesi, her yönüyle öğretmenlik mesleğini güçlendirilmesine büyük katkı sağlayacak bir çalışmadır. Bu çalışma,  stratejik öğretim liderleri olarak, eğitimde paradigma değişimine ve bağlı yeniliklere tam anlamıyla ayak uydurma becerisine sahip öğretmenlerimizin ve öğretmenlik mesleğinin değerini daha da arıtacaktır. Başta bilişim teknolojileri olmak üzere, çağdaş eğitim yöntemlerini, bilim ve teknolojiyi yakından takip eden öğretmenlerimiz, öğrencilerimizi geleceğe hazırlama noktasında en temel faktör olmaya devam edecektir.

 

Bu duygu ve düşüncelerle 2017–2018 eğitim öğretim yılının başta öğrencilerimiz ve öğretmenlerimiz olmak üzere, velilerimiz için  sağlıklı,  mutlu,  huzurlu, başarılı geçmesini diliyor; tüm eğitim camiamızı sevgi ve saygıyla selamlıyorum.

 

Eminettin Mahallesi Valilik Binası Kat 3 MERKEZ/RİZE - 464 280 53 00 / 464 280 53 03

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.