RİZE İL MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

MİLLİ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜMÜZ VE KADEM İŞ BİRLİĞİ İLE AĞAÇ DİKİM ETKİNLİĞİ GERÇEKLEŞTİRİLDİ

MİLLİ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜMÜZ VE KADEM İŞ BİRLİĞİ İLE AĞAÇ DİKİM ETKİNLİĞİ GERÇEKLEŞTİRİLDİ

 Milli Eğitim Müdürlüğümüz ve KADEM (Kadın ve Demokrasi Derneği) tarafından 8 Mart Dünya Kadınlar Günü dolayısı ile ağaç dikimi etkinliği gerçekleştirildi.  Etkinliğe Sayın Valimizin eşleri Sayın Neslihan ÇEBER, Rize Milletvekilimiz Sayın Muhammet AVCI'nın eşi Zeynep AVCI, Cumhuriyet Başsavcımızın eşi Neriman PATLAK, İl Emniyet Müdürümüzün eşi Kudret GÖKDUMAN, Çaykur Genel Müdürümüzün eşi Ayşe ALİM, Ak Parti İl Başkanımızın eşi Derya ALİM, Milli Eğitim Müdürümüzün eşi Aysel EMEN, İl Kültür ve Turizm Müdürümüz Esra ALEMDAROĞLU, İl Göç İdaresi Müdürümüz Mürüvvet Serap AYDIN, İl Sosyal Etüt ve Proje Müdürü Şule Cıvgaz KAZANCIOĞLU,  KADEM Rize İl Temsilcisi Öznur GÜNAY, Ak Parti Kadın Kolları STK Sorumlusu Güler TOPUK ve KADEM Yürütme Kurulu Üyeleri katıldı. 

  Sayın Neslihan ÇEBER ve  Sayın Aysel EMEN Hanımefendilerin konuşmaları ile devam eden törende, katılımcılar  Rize İMKB Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi bahçesine meyve fidanı ağaçlarını diktiler. "Bahçeler toprak olsun, kadınlar çiçeklere doysun, hep gülsün" mottosuyla gerçekleştirilen etkinlikle ilgili olarak Müdürlüğümüze konuşan KADEM Rize Temsilcisi Öznur GÜNAY; "Milli Eğitim Müdürlüğü ile ortaklaşa gerçekleştirilen bu etkinlikte, ilimiz kadınlarına rol model teşkil eden kadınlarımızla birlikte olmaktan ve okullarımızın bahçelerini yeşertmekten çok memnunuz. Türk kadınının dünya toplumları  içerisindeki  saygın rolünün daha da güçleneceği ve diğer ülkelere örnek olacağı yeni bir döneme giriyoruz, bugün buraya teşrif eden başta Sayın Neslihan ÇEBER olmak üzere tüm katılımcılarımıza teşekkürü bir borç biliyoruz. 8 Mart Dünya Kadınlar Günü'nde başarılı ve topluma örnek kadınlarımızla birlikte Rize'mizin güzide bir okulunun bahçesine, kökleri geleceğe uzanacak fidanları dikmekten onur duyuyoruz" dedi. 

 08-03-202108-03-202108-03-202108-03-202108-03-202108-03-2021

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Eminettin Mahallesi Valilik Binası Kat 3 MERKEZ/RİZE - 464 280 53 00 / 464 280 53 03

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.