RİZE İL MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

MİLLİ EĞİTİM BAKANLIĞI EĞİTİM UZMANI HÜSEYİN ASLANTÜRK İLE LGS ÖĞRENCİLERİNE YÖNELİK ÇEVRİMİÇİ REHBERLİK ETKİNLİĞİ DÜZENLEDİK

Milli Eğitim Bakanlığı Eğitim Uzmanı Hüseyin ASLANTÜRK ile 8. sınıf öğrencilerimizin gireceği LGS'ye yönelik yararlı bir etkinlik düzenledik.
MİLLİ EĞİTİM BAKANLIĞI EĞİTİM UZMANI HÜSEYİN ASLANTÜRK İLE LGS ÖĞRENCİLERİNE YÖNELİK ÇEVRİMİÇİ REHBERLİK ETKİNLİĞİ DÜZENLEDİK

Çevrimiçi ve yotube üzerinden yapılan etkinliğe 600'ü aşkın öğrencimiz ve velileri katıldı. 8.Sınıf öğrencilerimizin sınav kaygılarını giderici bilgiler de verilen etkinlikte interaktif birçok etkinlik gerçekleştirildi. Oldukça eğlenceli ve keyifli geçen etkinlikte öğrencilerimizin sorularına cevaplar da verildi.

Özellikle salgın sürecinde okullarından ve yüz yüze eğitimden ayrı kalan öğrencilerin eksiklerini giderebilmeleri amacıyla yapılabilecek çalışmalara da ayrı bir yer ayrıldı.

Kitap okuma alışkanlığı edinmiş öğrencilerin özellikle uzun ve anlamaya dayalı soruları yanıtlama konusunda büyük avantaj edindiklerini dile getiren Hüseyin ASLANTÜRK, okuma ve anlama ilişkisinin tüm derslerin temelini oluşturduğunu belirtti.

"Her ağacın bir tohumdan meydana geldiğini, ancak her tohumun bir ağaca dönüşmeyeceği" ifadesini kullanan Hüseyin ASLANTÜRK,herşeyden önce öğrencilerimizin kendini tanıması, ne istediğini bilmesi ve belirlediği hedef doğrultusunda planlı ve programlı çalışması gerektiğini belirtti.

Dikkat gerektiren oyunlar ise programa renk kattı.

11-03-202111-03-2021

Eminettin Mahallesi Valilik Binası Kat 3 MERKEZ/RİZE - 464 280 53 00 / 464 280 53 03

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.