RİZE İL MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

MİLİ EĞİTİM MÜDÜRÜMÜZ ENGİN EMEN'İN RAMAZAN BAYRAMI KUTLAMA MESAJI

Milli Eğitim Müdürümüz Engin EMEN, Ramazan Bayramı dolayısıyla bir mesaj yayımladı.
MİLİ EĞİTİM MÜDÜRÜMÜZ ENGİN EMEN'İN RAMAZAN BAYRAMI KUTLAMA MESAJI

   İslam âlemi olarak rahmet, mağfiret, bereket ayı ve on bir ayın sultanı mübarek Ramazan ayını tamamlayıp bayrama kavuşmanın mutluluğunu yaşıyoruz.

   Gönüllerimizi sevginin, saygının, hoşgörünün, merhametin, yardımlaşmanın, barış ve kardeşliğin ışıklarıyla aydınlatan bayramlarımız, aynı zamanda iyilik ve güzelliklere açılan birer kapıdır.

   Bayramlar, paylaşma ve ikram etme günleri olduğu kadar kırgınlık ve küskünlüklerin unutulup birlik ve beraberliğin hayata hâkim olması gerektiği mukaddes zamanlardan biridir.

   Bütün dünya ile eşzamanlı olarak ülkemizi de etkisi altına alan salgın, Ramazan Bayramımızı bayram tadında yaşamamıza mani olmuştur. Ancak birbirimizle kucaklaşmamıza engel olan bu olumsuzluğun, büyüklerimizin hatırlarını sorup bayramlarını kutlamaya, küçüklerimize sevgiyle yaklaşmaya ve onları sevindirmeye, komşularımız başta olmak üzere şehrimizdeki, ülkemizdeki ve tüm dünyadaki yoksulların sorunlarından haberdar olup onlara yardım elini uzatmaya asla engel değildir.

   Filistin başta olmak üzere dünyanın farklı coğrafyalarında işgal ve zulüm altında Ramazan Bayramına giren tüm kardeşlerimizin, bir sonraki bayramlarını hür ve başı dik bir şekilde idrak etmelerini Yüce Mevla'dan niyaz ediyorum.

   Bayram günlerini bizlerin sağlığı ve güvenliği için ailelerinden uzakta geçiren sağlık çalışanlarımız, askerlerimiz ve polislerimiz başta olmak üzere eğitim camiamızın her bir ferdinin, aziz milletimizin ve tüm İslam âleminin Ramazan Bayramı'nı tebrik ediyor, sağlık ve esenlikler diliyorum.

 

 Engin EMEN

Rize Milli Eğitim Müdürü

Eminettin Mahallesi Valilik Binası Kat 3 MERKEZ/RİZE - 464 280 53 00 / 464 280 53 03

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.