RİZE İL MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

MESLEK LİSESİ MÜDÜRLERİ İLE DEĞERLENDİRME TOPLANTISI

MESLEK LİSESİ MÜDÜRLERİ İLE DEĞERLENDİRME TOPLANTISI

İl genelinde görev yapan meslek lisesi müdürlerinin katılımıyla Müdürümüz Yaşar KOÇAK başkanlığında meslek liseleri eğitim öğretim faaliyetlerini planlama ve değerlendirme toplantısı Pazar ilçesinde gerçekleştirildi.

Pazar Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesinde salonunda gerçekleştirilen toplantıda Mesleki eğitimin önemini vurgulayan Müdürümüz KOÇAK "Ülkelerin gelişmesinde ve kalkınmasında sanayileşmenin temel unsuru olan bilgi, beceri ve iş alışkanlıklarına sahip yüksek verimi gerçekleştirecek kalifiye insan gücünün yetiştirilmesi gerekmektedir. Bu sebeple, sanayinin gelişmesinde bir alt yapı yatırımı olan meslekî ve teknik eğitime Bakanlığımız nezdinde de oldukça önem verilmektedir. Öğrencilerimize, velilerimize mesleki eğitimin getirilerini doğru anlatmalı, gençlerimizi meslek sahibi olma yönünde özendirerek doğru yönlendirmeler yapmalıyız. Nitelikli işgücü açığının kapatılması için en etkin yol, mesleki eğitimin tanıtım/yönlendirme faaliyetlerinin doğru ve etkin yapılmasından geçmektedir. Başarılı bir mesleki eğitim sonrasında sektörün ihtiyacına uygun olan donanımlarla mezun olmuş bir kişinin işsiz kalması neredeyse imkânsızdır. Bu bilginin aktarılması, öğrenci ve velilerimizce anlaşılması önemlidir. 2023 Eğitim Vizyonunda mesleki ve teknik eğitim okullarında üretilen başarılı projelere mikro kredi sağlanacağı belirtiliyor. Bu kapsamda okullarımızda mutlaka günümüz ihtiyacını karşılayan projeler üretilmeli ve sektörle işbirliğine gidilmelidir. Bu konuda her türlü desteğe hazırız. Yanımızda olun; yakınınızda olacağız." dedi.

Pazar İlçe Milli Eğitim Müdürü Nimet BÜYÜK ve Mesleki Teknik Eğitim Şube Müdürümüz Ali Kemal KARACA'nın da katıldığı toplantı, meslek lisesi müdürlerimizin okulları ile ilgili yaptıkları bilgi paylaşımlarının ardından yeni eğitim öğretim döneminin planlanması ile sona erdi.

24-09-201924-09-201924-09-201924-09-201924-09-201924-09-201924-09-201924-09-2019

Eminettin Mahallesi Valilik Binası Kat 3 MERKEZ/RİZE - 464 280 53 00 / 464 280 53 03

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.