RİZE İL MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

Kodlayabilsem Projesi Kodlama Eğitimi Başladı.

Rize Valiliği himayesinde Rize´de uygulanmaya başlanan KodlaRize projesi kapsamında Rize İl Milli Eğitim Müdürlüğü, Fatma-Nuri Erkan Bilim ve Sanat Merkezi ve Rize Gençlik Merkezinin Ortak olarak hazırladığı ve Doğu Karadeniz Kalkınma Ajansı’nın desteklediği kodlama ve programlama eğitimi başladı.
Kodlayabilsem Projesi Kodlama Eğitimi Başladı.

KodlaRize projesine ve öğretmenlere katkı sağlaması amacıyla Rize İl Milli Eğitim Müdürlüğü, Fatma-Nuri Erkan Bilim ve Sanat Merkezi ve Rize Gençlik Merkezinin Ortak olarak hazırladığı ve Doğu Karadeniz Kalkınma Ajansı’nın desteklediği kodlama ve programlama eğitimi 25 katılımcı ile Rize Valiliği UZEM salonunda başladı. İl Milli Eğitim Müdürlüğü Strateji Geliştirme Şube Müdürümüz Hasan TEKKE, Arge çalışanları ile birlikte eğitmenleri ve kursiyerleri ziyaret ederek başarılar dilediler.

Eğitime katılan kursiyerler 10 gün boyunca kodlama, web programlama, php, mysql veritabanı yönetimi ve android uygulama geliştirme eğitimi alıp kendi uygulamalarını yazabilecekler ve KodlaRize projesi kapsamında okullarda yapılacak eğitimlere katkı sunacaklardır. 

21-03-201721-03-201721-03-201721-03-2017

Eminettin Mahallesi Valilik Binası Kat 3 MERKEZ/RİZE - 464 280 53 00 / 464 280 53 03

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.