RİZE İL MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

KODLAMA ATÖLYESİNİN BİR YENİSİ DAHA ÇAMLIHEMŞİN’DE AÇILDI

“Geleceğin Yazılımcıları Rize’de Yetişiyor” sloganı ile Rize Valisi Erdoğan Bektaş’ın himayesinde yürütülen Kodla Rize Projesi kapsamında oluşturulan kodlama atölyelerine bir yenisi daha Çamlıhemşin’de Milli Eğitim Müdürümüz  Ahmet Hamdi YILMAZ’ın katılımıyla açıldı.
KODLAMA ATÖLYESİNİN BİR YENİSİ DAHA ÇAMLIHEMŞİN’DE AÇILDI

Çamlıhemşin Halk Eğitim Merkezi hizmet binasında oluşturulan kodlama atölyesinin açılış törenine Çamlıhemşin Kaymakamı Okan DAŞTAN, Ardeşen Kaymakamı Emrah YILMAZ, İl Milli Eğitim Müdürü Ahmet Hamdi YILMAZ, kodlama atölyesinin oluşturulmasında katkı sağlayan hayırseverler Ziya AYDINOĞLU ile Şeref AYDINOĞLU ve diğer yetkililer eşlik etti.

 

Vali Erdoğan Bektaş, kodlama atölyesinin açılış töreninde yaptığı konuşmada; Rize’de kodlama projesini öğretmen ve öğrencilerin sevmesi ve yerel dinamiklerinde projeye sahip çıkması sonucu iyi bir ivme yakaladığını, bu sayede de projede çok güzel sonuçlar elde ettiklerini belirtti.

Teknolojiyi üreten değil, sadece tüketen bir toplum olmamız durumunda geleceğe güvenle bakmamızın mümkün olamayacağını ifade eden Vali Bektaş, “Biz bu proje ve atölyelerle geleceğin üreten yazılımcılarını yetiştirmeyi amaçlıyoruz. Hedeflerimize ulaşma noktasında bizlerden desteklerini esirgemeyen ve bu atölyelerin oluşturulmasına katkı sağlayan başta hayırseverlerimize, okul idarecilerimize, projemize sahip çıkan öğretmen ve velilerimize teşekkürlerimi ifade etmek istiyorum” şeklinde konuştu.

 

Açılış programının son bölümünde Uluslararası Enformatik ve Bilgi-İşlemsel Düşünme Etkinliğine katılıp dereceye giren İbrahim Kerim Ayaşlı ve Ezgi Bekar’a Vali Bektaş, tarafından hediye verildi. 

15-12-201715-12-201715-12-201715-12-201715-12-201715-12-2017

 

Eminettin Mahallesi Valilik Binası Kat 3 MERKEZ/RİZE - 464 280 53 00 / 464 280 53 03

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.