RİZE İL MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

KİTAP PAYLAŞIM ETKİNLİKLERİNDE BU KEZ KİTAP TANITIM SIRASI ÖĞRENCİLERİMİZDEYDİ

Rize Belediyesi ile İl Milli Eğitim Müdürlüğümüzün birlikte yürüttüğü, ortaokul öğrencilerine yönelik Kitap Okuma ve Paylaşım Etkinliklerinin bu ay yapılan etkinliğinde tanıtım sırası öğrencilerimizindi.
KİTAP PAYLAŞIM ETKİNLİKLERİNDE BU KEZ KİTAP TANITIM SIRASI ÖĞRENCİLERİMİZDEYDİ

Rize Belediyesi ile Rize Milli Eğitim Müdürlüğü'nün birlikte yürüttüğü, 16 okuldan 30 Türkçe Öğretmeninin danışmanlığında 220 ortaokul öğrencisine eleştirel okuma, farklı bakış açıları kazandırma ve yorumlama gibi üst düzey okuma becerilerini kazandırmayı amaçlayan "Ortaokullar Arası Kitap Okuma ve Paylaşım Etkinliği"nde her ay belirlenen bir kitap tüm öğretmen ve öğrencilerimiztarafından okunarak koordinatör öğretmenlerimiz rehberliğinde değerlendiriliyordu.

Bu ay yapılan çalışmada ise etkinlik kapsamındaki kitaplardan farklı olarak öğrencilerimizden kendilerini etkileyen ve arkadaşlarının da okumalarını istedikleri bir kitabı seçerek çevrimiçi ortamda tanıtmalarını istedik.

Ön değerlendirme sonucunda belirlenen 6 öğrencimiz kendilerine tanınan 3 dakikalık süre içerisinde kitaplarını tanıtarak 2 dakikalık ayrıca tanınan sürede de arkadaşlarının kitaplara ilişkin sorularına yanıt verdiler.

ÖĞRENCİNİN ADI VE SOYADI OKULU TANITTIĞI KİTAP
ZEYNEP ŞEYDA YILDIZ BOĞAZ ORTAOKULU MUCİZE
ZEHRANUR ÇELİK FATİH ORTAOKULU İÇİMDEKİ MÜZİK
İREM MOLLA ÇAYKUR ORTAOKULU YADA'NIN GİZİL GÜCÜ
BELİNAY DURMUŞ KURTULUŞ ORTAOKULU SOL AYAĞIM
ZÜMRA BAĞDATLI ÇAYKUR ORTAOKULU ÇİZGİLİ PİJAMALI ÇOCUK
ECE SU BERBER TAŞLIDERE GAZİ SİSİN SAKLADIKLARI

 

Etkinlik sonunda çevrimiçi yapılan değerlendirme sonucunda:

ÖĞRENCİNİN ADI VE SOYADI OKULU TANITTIĞI KİTAP
ZEYNEP ŞEYDA YILDIZ BOĞAZ ORTAOKULU MUCİZE
ZEHRANUR ÇELİK FATİH ORTAOKULU İÇİMDEKİ MÜZİK
İREM MOLLA ÇAYKUR ORTAOKULU YADA'NIN GİZİL GÜCÜ

 

isimli öğrencilerimizin tanıttığı kitaplar öğrencilerimizin daha fazla ilgisini çekti.

Ençok beğeni alan Mucize (R. J. Palacio) adlı kitabın tanıtımını yapan Zeynep Şeyda YILDIZ 100 TL'lik hediye kitap çeki

İkinci olarak beğenilen kitap olan İçimdeki Müzik (Sharon M. Draper) adlı  kitabın tanıtımını yapan Zehranur ÇELİK 75 TL'lik hediye kitap çeki

Üçüncü olarak beğenilen kitap olan Yada'nın Gizil Gücü (Gülten Dayıoğlu) adlı  kitabın tanıtımını yapan İrem MOLLA 50 TL'lik hediye kitap çeki elde ederken sunum yapan diğer öğrencilerimize de 25 TL'lik hediye kitap çeki kazandılar.

 Ayrıca etkinliğe katılan öğrenciler arasında yapılan çekilişle de :Ecrin DENİZ- Osman DELİHASAN- Hakan KÖSE- Baran KANTAR- Yusuf Yağız KAPTAN- Batın AVCI- Furkan YALÇINKAYA- Hiranur YILMAZ- Tuğçe ÇAKIR- Elif Kübra VAROL isimli öğrencilerimize de 25 TL'lik hediye kitap çeki verdik.

Oldukça katılımcı, zevkli ve verimli geçen etkinlikte sunum yapan ve katılımlarıyla katkı veren tüm öğrenci ve öğretmenlerimize teşekkür ediyoruz.

25-03-202125-03-202125-03-202125-03-202125-03-202125-03-2021

Eminettin Mahallesi Valilik Binası Kat 3 MERKEZ/RİZE - 464 280 53 00 / 464 280 53 03

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.