RİZE İL MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

KAPSAYICI EĞİTİM KURSUNUN 7.SİNİN AÇILIŞI YAPILDI

Öğretmen Yetiştirme ve Geliştirme Genel Müdürlüğü tarafından 17 merkezde eş zamanlı olarak düzenlenen Kapsayıcı Eğitim Bağlamında Okul Yöneticilerinin Mesleki Gelişim Programı'nın 7.sinin açılışı Çayeli Hizmetiçi Eğitim Enstitüsünde Rize Milli Eğitim Müdürü Sayın Yaşar KOÇAK'ın katılımıyla yapıldı.
KAPSAYICI EĞİTİM KURSUNUN 7.SİNİN AÇILIŞI YAPILDI

2023 Eğitim Vizyonunda yer alan "Öğretmen ve Okul Yöneticilerinin Mesleki Gelişimlerini Yeniden Yapılandırma" hedefi doğrultusunda 1 Temmuzda ilk kafileyle başlatılan ve 29 Ağustosa kadar devam edecek Kapsayıcı Eğitim Bağlamında Okul Yöneticilerinin Mesleki Becerilerinin Geliştirilmesi Kursu'nun 7.si Çayeli Hizmetiçi Eğitim Enstitüsünde başladı.

İl Milli Eğitim Müdürü Sayın Yaşar KOÇAK, Şube Müdürü Zekeriya ÖZDEMİR ile birlikte açılış programına katıldı. 

Açılışta bir konuşma yapan İl Milli Eğitim Müdürü Sayın KOÇAK, "Milli Eğitim Bakanlığımızın 2023 Eğitim Vizyonunda yer alan Mutlu Çocuklar, Güçlü Türkiye  hedefinin anahtarı, yönetici ve öğretmen eğitimleridir. Kapsayıcı Eğitim Bağlamında Okul Yöneticilerinin Mesleki Becerilerinin Geliştirilmesi Kursu ile  okul yöneticilerimizin kişisel ve mesleki gelişimlerine destek sağlanması amaçlanmaktadır. Türkiye'de eş zamanlı olarak dokuz bin okul yöneticimiz düzenlenen bu kurslara katılmaktadır. Bizler de bugün Kastamonu, Samsun ve Ordu illerinden gelen siz değerli yöneticilerimizle 7. kursumuzun açılışını gerçekleştiriyoruz. Önceki kurslara katılan yöneticilerimizden alınan geri bildirimlerde mesleki becerilerinin gelişimlerine yönelik yapılan bu eğitim sonucunda okullarına liderlik yapacak okul yöneticilerimizin yapacakları çalışmalar ile Bakanlığımızın 2023 hedeflerine ulaşma noktasında, yeni bir bakış açısı ve ivme kazandıkları yönündedir."

Beş gün sürecek eğitimlerle okul yöneticilerinin kapsayıcılık bağlamında mesleki gelişimlerine ilişkin bilgi, beceri, değer ve farkındalıklarını artırmak ve aynı zamanda başarılı bir kapsayıcı okulda liderlik rolünü üstlenebilmeleri amaçlanıyor.

06-08-201906-08-201906-08-201906-08-201906-08-201906-08-2019

Eminettin Mahallesi Valilik Binası Kat 3 MERKEZ/RİZE - 464 280 53 00 / 464 280 53 03

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.