RİZE İL MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

KAPSAYICI EĞİTİM KURSUMUZUN 6.SININ AÇILIŞINI YAPTIK

Kapsayıcı Eğitim Bağlamında Okul Yöneticilerinin Mesleki Becerilerinin Geliştirilmesi Kursunun 6.sı Çayeli Hizmetiçi Eğitim Enstitüsünde başladı.
KAPSAYICI EĞİTİM KURSUMUZUN 6.SININ AÇILIŞINI YAPTIK

2023 Eğitim Vizyonunda yer alan "Öğretmen ve Okul Yöneticilerinin Mesleki Gelişimlerini Yeniden Yapılandırma" hedefi doğrultusunda 1 Temmuzda ilk kafileyle başlatılan ve 29 Ağustosa kadar peyderpey devam edecek "Kapsayıcı Eğitim Bağlamında Okul Yöneticilerinin Mesleki Becerilerinin Geliştirilmesi Kursu" nun 6.sı Çayeli Hizmetiçi Eğitim Enstitüsünde başladı.

İl Milli Eğitim Müdür Vekilimiz Mustafa KALENDER, Şube Müdürü Selçuk TORPİL ile birlikte açılış programına katıldı.

Açılışta bir konuşma yapan İl Milli Eğitim Müdür Vekilimiz Mustafa KALENDER, "Yönetici, hem okulun mevcut kapasitesini yok edebilecek hem de çok sınırlı imkânlardan hayal ve hayat üretebilecek kişidir.  Hiçbir eğitim sistemi yönetici ve öğretmenlerinin niteliğini aşamaz. 2023 Eğitim Vizyonunda yer alan politika, strateji ve eylemlerin hayata geçirilmesinde anahtar, yönetici ve öğretmen eğitimidir. Eğitim sisteminde, eğitim politikaları başta olmak üzere müfredat, materyal, teknoloji gibi alanlarda yapılan her türlü reform çabalarının başarısı, büyük ölçüde öğretmenlerin ve okul yöneticilerinin mesleki yeterliliklerine, algılarına ve adanmışlıklarına bağlıdır. Ayrıştırmak, insanın doğasına aykırı olduğu gibi insan varlığının bir yansıması olan eğitimin doğasına da aykırıdır. Ülkemizin bugün için eğitimdeki en öncelikli konularından biri, ayrıştırıcı tüm özelliklerinden arındırılmış, insana bir bütün olarak bakabilen kapsayıcı eğitim sistemini kurmaktır. Bu çerçevede odağında çocuğun refahı ve mutluluğu olan kapsayıcı ve nitelikli bir eğitim hizmetinin sağlanmasında, okul yöneticilerinin mesleki becerilerinin geliştirilmesi öncelikli bir önem taşımaktadır. dedi.

02 Ağustos Cuma günü saat 11.00'de Prof. Dr. Necati CEMALOĞLU ve 03 Ağustos Cumartesi günü saat 11.00'de Prof. Dr. Selahattin TURAN'ın da eğitim vereceği kurs 04 Ağustos Pazar günü sona erecek.

Eğitim yönetimi alanının duayenlerinden Prof. Dr. Necati CEMALOĞLU'nun Okul Gelişimi ve Yönetimi (Maddi Kaynak Yönetimi) başlıklı sunumu ve Prof. Dr. Selahattin TURAN'ın Öğretimsel Liderlik (İnsan Kıymetleri Yönetimi) başlıklı sunumu ilimizdeki tüm yönetici ve öğretmenlerin katılımına açık olarak gerçekleştirilecek.

Alana ilgi duyan tüm yönetici ve öğretmenlerimiz davetlidir.

31-07-201931-07-201931-07-201931-07-201931-07-201931-07-201931-07-2019

Eminettin Mahallesi Valilik Binası Kat 3 MERKEZ/RİZE - 464 280 53 00 / 464 280 53 03

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.