RİZE İL MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

İSTİKLAL MARŞIMIZIN KABULÜNÜN 100.YIL DÖNÜMÜ VE MEHMET AKİF ERSOY'U ANMA GÜNÜ DOLAYISIYLA ON KITA BİR VATAN TEMALI ÇEVRİMİÇİ BİLGİ YARIŞMASI DÜZENLEDİK

İstiklal Marşımızın Kabulünün 100.Yıl dönümü ve Mehmet Akif ERSOY'u Anma Günü dolayısıyla çevrimiçi bilgi yarışması düzenlendi. Sayın Valimiz Kemal ÇEBER, İl Milli Eğitim Müdürümüz Engin EMEN, İl Milli Eğitim Müdür Yardımcısı Ahmet GÜRBÜZ ve  İl Şube Müdürü Selçuk TORPİL de yayına katılarak hem günün anlam ve önemine ilişkin duygularını paylaştılar hem de öğrencilerimize birer soru yönelttiler.
İSTİKLAL MARŞIMIZIN KABULÜNÜN 100.YIL DÖNÜMÜ VE MEHMET AKİF ERSOY'U ANMA GÜNÜ DOLAYISIYLA ON KITA BİR VATAN TEMALI ÇEVRİMİÇİ BİLGİ YARIŞMASI DÜZENLEDİK

Sayın Valimiz Kemal ÇEBER : "İstiklal Marşı'mızı yazan Vatan Şairi Mehmet Akif'i tanımadan, Akif'in İstiklal Marşı'mızı hangi şartlarda yazdığını bilmeden İstiklal Marşı'mızı anlamamız mümkün değil. Sevgili gençler, Rize'nin evlatları, sizlerden okumanızı, araştırmanızı ve ülkenin hangi şartlarla kurulduğunu,bu günlere nasıl gelindiğini öğrenmenizi özellikle istiyorum."dedi.

Milli Eğitim Müdürümüz Engin EMEN de "Gerçekten günün anlamına,ruhuna uygun güzel bir çalışma oldu. Sizlerden isteğimiz İstiklal Marşı'mızı yüreğinize işlemeniz."dedi.

Katılımın yoğun olduğu etkinlik sonrası dereceye giren öğrencilerin 15 Mart 2021 Pazartesi günü Müdürlüğümüzün www.rize.meb.gov.tr adresinden ilan edileceği belirtildi. Aynı zamanda 50 öğrenciye de "Çocuklar İçin İstiklal Marşı Atlası" adlı kitap çekilişle verildi.

12-03-202112-03-202112-03-202112-03-2021

Eminettin Mahallesi Valilik Binası Kat 3 MERKEZ/RİZE - 464 280 53 00 / 464 280 53 03

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.