RİZE İL MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

İş Makineleri Kullanıcı Kursları Protokolü İmzalandı

Rize Ticaret ve Sanayi Odası (RTSO) ile İl Milli Eğitim Müdürlüğü arasında "İş Makineleri Kullanıcı Kursları Protokolü" imzalandı.
İş Makineleri Kullanıcı Kursları Protokolü İmzalandı

Rize Ticaret ve Sanayi Odasın´da gerçekleştirilen imza törenine RTSO Başkanı Şaban Aziz Karamehmetoğlu ile Milli Eğitim Müdürümüz Mustafa Kalender katıldı.

Karamehmetoğlu, burada yaptığı konuşmada, üyelerinin iş makineleri kullanma ehliyetlerini alabilecekleri sürücü kurslarının Rize´de olmadığını, bu belgeleri  başka komşu illerden aldıklarını söyledi.Bunun da para ve iş gücü kaybına neden olduğunu ifade eden Karamehmetoğlu,"Üyelerimizden odamıza çeşitli dallarda iş makineleri sürücü kursları başvuruları yapıldı. Yapılan bu başvuruları değerlendirdiğimizde ağırlıklı olarak forklift sürücü kursu açılması konusunda başvuru oldu. Birçok firmadan 40 kişi başvuru yaptı." dedi.

Milli Eğitim Müdürümüz Mustafa Kalender ise son zamanlarda fabrika ve iş yerlerinde insan gücünün dışında iş makine gücüne ihtiyaç duyulduğunu belirterek, "Rize Ticaret ve Sanayi Odası ile imzaladığımız bu protokol sayesinde İMKB Mesleki ve Teknik Anadolu Lisemizde açılacak İş Makineleri Kullanım Kursu ile ilimizde istihdam edilen işçilerimizin artık bu belgeleri gidip başka illerden alma sıkıntısını ortadan kaldırmış olacağız. " diye konuştu. 

08-06-201708-06-201708-06-201708-06-2017

Eminettin Mahallesi Valilik Binası Kat 3 MERKEZ/RİZE - 464 280 53 00 / 464 280 53 03

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.