RİZE İL MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

İl Milli Eğitim Müdürümüzden Yıl Sonu Karne Mesajı...

2016-2017 Eğitim Öğretim yılının sona ermesi nedeniyle İl Milli Eğitim Müdürümüz Mustafa KALENDER, bir mesaj yayımladı.
İl Milli Eğitim Müdürümüzden Yıl Sonu Karne Mesajı...

2016-2017 Eğitim-Öğretim yılında 282 okulumuzda, 59.791 öğrencimiz 09 Haziran 2017 tarihinde yapılacak karne törenlerinin ardından yaz tatillerine başlayacaklardır. 

Geride bıraktığımız 2016-2017 Eğitim-Öğretim yılında 8. sınıflarımızın girdiği merkezi ortak sınavlar ve 12. Sınıf öğrencilerimizin girdiği YGS sonuçlarına baktığımızda çok başarılı bir yılı geride bıraktığımızı görmekteyiz. 8. sınıf merkezi ortak sınavlar sonucunda ilimiz her bir derste Türkiye ortalamasının 3 ile 5 puan üzerinde yer almaktadır. Bununla birlikte 58 öğrencimiz, sorulan 120 sorunun tamamını doğru cevaplamışlardır. Yine 12. Sınıflarımızda YGS’ye giren öğrencilerimizin % 72’si LYS’ye girmeye hak kazandı. Başarılarıyla ilimize gurur yaşatan öğrencilerimizi tebrik ediyorum. Onlara emeği geçen öğretmenlerimizi, okul yöneticilerimizi ve değerli velilerimizi canı gönülden kutluyorum. 

Kıymetli Veliler; 

Çocuklarımız için büyük fedakârlıklar yaptığınızı biliyoruz. Başarı elbette takdir edilecek önemli bir göstergedir, ancak çeşitli nedenlerden dolayı istenilen düzeyde başarıyı yakalayamamış çocuklarımıza bir şans daha vermek, onların eksikliklerini öğretmenlerle, okul idareleriyle işbirliği halinde gidermek durumundayız. Onları hayata hazırlama sürecinde doğru rehberlik yaparak güzel yarınlara birlikte taşıyabileceğimize inanıyorum. Çocuklarımıza yanlarında olduğumuzu hissettirelim. Bilgiyi günlük hayatında kullanma ve bilgiyi üretme yolunda çocuklarımıza doğru rehberlik etmemiz gerekiyor. Sizlerin bu önemli görevde hep yanımızda olacağınız inancıyla bu tatil döneminde çocuklarınızla birlikte sağlık, esenlik ve mutlu bir tatil geçirmenizi diliyorum.

Sevgili Öğrencilerimiz;

Bir yıl boyunca çok çalışarak yoruldunuz ve uzun bir tatili hak ettiniz. Başarılı olmak sadece akademik anlamda belli bir seviyeye ulaşmak anlamını taşımamaktadır, sporda, sanatta ve kültürel alanda gösterdiğiniz her türlü kazanımınız başarılı olmanın bir başka biçimidir. Bizlerin bütün çabası sizlerin iyi bir eğitim alarak donanımlı, sağlıklı, mutlu fertler olarak yetişmeniz içindir. Karne heyecanını yaşadığınız bu günlerde başarılı olanlarınız olacağı gibi beklediği notu alamayanlar da olacaktır. Netice ne olursa olsun ailelerinizin ve bizlerin size olan sevgisi azalmayacaktır.

Öğretmenleriniz, velileriniz olarak sizlerden, her günü fırsat bilerek verimli, güzel bir tatil dönemi geçirmenizi ve yeni eğitim-öğretim yılına enerji ve umut dolu bir başlangıç yapmanızı bekliyoruz. Tatilinizi dinlenerek, kitap okuyarak, seyahat ederek, yeni yerler, yeni insanlar tanıyarak, eğlenerek, spor yaparak ve ilgi alanlarınıza göre araştırmalar yaparak, değerlendirmenizi öneriyorum. Hepinize iyi tatiller diliyorum.

Değerli Öğretmenlerim, 

Bir yıl boyunca öğrenme aşkını ve ruhunuzdaki hazineleri öğrencilerinizle paylaştınız. Gelecek yıllarda, öğrencilerimizin yollarını aydınlatacak, onlara hız verecek pek çok meşaleler yaktınız. Sizlerin de ödülü budur! Bu duyguyu tatmanın ve bir ömür zevkle icra etmenin, ne büyük bir onur ve ne büyük bir ödül olduğunu en iyi sizler biliyorsunuz. Eğitime adanmış bir ömrü, çoğu kez kendinizi ihmal ederek harcıyorsunuz. Tatil döneminde kendinizi, bilgilerinizi güncelleyip yeni dönemde aynı şevkle öğrencilerimize ışık saçacağınıza yürekten inanıyorum. Hepinize göstermiş olduğunuz çabalardan dolayı teşekkürlerimi sunuyor iyi tatiller geçirmenizi temenni ediyorum.

Eminettin Mahallesi Valilik Binası Kat 3 MERKEZ/RİZE - 464 280 53 00 / 464 280 53 03

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.