RİZE İL MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

İl Milli Eğitim Müdürümüz YILMAZ Basınla Bir Araya Geldi

Rize İl Milli Eğitim Müdürü Ahmet Hamdi YILMAZ basın mensuplarıyla kahvaltılı toplantıda bir araya gelerek ilin eğitim planlarını masaya yatırdı.
İl Milli Eğitim Müdürümüz YILMAZ Basınla Bir Araya Geldi

Rize Öğretmenevinde düzenlenen kahvaltılı tanışma toplantısında gazetecilerle bir araya gelen İl Milli Eğitim Müdürü YILMAZ, çalışmaları hakkında basın mensuplarına açıklamalarda bulundu. Eğitimde yapılması gerekenler, il ve ilçe okul ziyaretlerinde tespit edilen sorunlar, önümüzdeki süreçte uygulanacak projeler ve eğitimde adalet sistemiyle ilgili bir dizi konuyu ele aldı. Kısa bir süre önce İyidere İlçe Milli Eğitim Müdürlüğünden Rize  İl Milli Eğitim Müdürlüğü´ne atandığını ifade eden YILMAZ, ildeki eğitim sorunlarının farkında olduğunu ve bu sorunların ortadan kaldırılması için gerekli ön çalışmanın yapıldığını söyledi. Yeni sezon hazırlıklarını, amaçlarını ve hedeflerini anlatan YILMAZ birkaç yıl içinde Rize İlindeki okulların tam gün eğitime geçilebilecek derslik sayısına ulaşılacağını söyledi. Mesleki eğitimin öneminde  vurgu yapan YILMAZ, Rize Valimiz Sayın Erdoğan BEKTAŞ’ ın başlatmış olduğu Mesleki Eğitim hamlesi Rize’nin ileriye dönük kalifiye eleman sorununu ortadan kaldıracağını ifade etti.
Konuşmasında basına doğru bilgi vermenin önemine de değinen YILMAZ, "Basın bizim için önemlidir. Basın, bizlerin yaptığı doğru eylemleri kitlelere ulaştıran önemli bir unsurdur. Süreç içerisinde yaptığımız ya da yapacağımız yanlış eylemleri de güzel haberler yaparak, bu yanlışın düzeltilmesi gerektiği noktasında bizlere yardımcı olacaktır. O yüzden bizler basını önemsiyoruz dedi.

27-09-201727-09-201727-09-201727-09-2017

 

Eminettin Mahallesi Valilik Binası Kat 3 MERKEZ/RİZE - 464 280 53 00 / 464 280 53 03

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.