RİZE İL MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

İl Milli Eğitim Müdürümüz Sayın Ahmet Hamdi YILMAZ’ın Ramazan Bayramı Mesajı...

İl Milli Eğitim Müdürümüz Sayın Ahmet Hamdi YILMAZ’ın Ramazan Bayramı Mesajı...

Dinimizin rahmet, merhamet ve bereket ayı olarak nitelediği mübarek Ramazan ayını geride bırakarak; milletçe, sevgiyle kucaklaştığımız bir bayrama daha kavuşmuş bulunuyoruz. Bu vesileyle Ramazan Bayramınızı samimi dileklerimle kutluyor;  bayramın, bizleri her zamankinden daha çok birbirimize yakınlaştırmasını, kardeşliğimizi, dostluğumuzu pekiştirmesini temenni ediyorum.

 

Bayramın bilhassa İslam coğrafyasında acı, umutsuzluk ve gözyaşları içinde yaşamak durumunda olan kardeşlerimizin yaralarına merhem olmasını Allah´ tan temenni ediyorum. Bayramlar toplumsal barış, sevgi, dostluk, kardeşlik, birlik ve beraberliğimiz için mükemmel bir fırsattır. Gelecek adına, çocuklarımız adına, güçlü bir umuttur. Zira çocuklarımız sevgiyi, saygıyı, hürmeti, cömertliği, izzeti ve fedakârlığı, başkalarının yüzünü güldürmeyi, bayramlarda öğreniyor, bayramlarda yaşıyor.

 

Millet olarak birliğimizin, beraberliğimizin, kardeşliğimizin, dostluğumuzun, toplumsal barışımızın, barış içinde bir arada yaşama arzumuzun adeta test edildiği, sınava tabi tutulduğu bir süreç yaşıyoruz. Biliyoruz ki bu topraklarda asırlardan beri var olan kardeşlik ve hoşgörü iklimi bugüne kadar tüm sınavların üstesinden gelmeyi başarmıştır. İnşallah Ramazan Bayramı, asırlardan bu yana var olan sevgi ve hoşgörü kültürünü yeniden tazeleme ve daha da güçlendirme vesilesidir.

 

Bu bayram vesilesiyle insanımızın kardeşlik ve dayanışma duygularıyla birbiriyle kucaklaşacağına inanıyorum. Bu duygular içinde tüm eğitim camiası ve bütün İslam âleminin mübarek Ramazan Bayramını, en kalbi duygularımla tebrik ediyor, esenlikler diliyorum. Bu güzel bayram coşkusunun ocaklarımızı, gönüllerimizi şenlendirmesini Allah’tan temenni eder, selam ve saygılar sunarım.

                                                            

                                                                                                                              Ahmet Hamdi YILMAZ
                                                                                                                                Milli Eğitim Müdürü

 

Eminettin Mahallesi Valilik Binası Kat 3 MERKEZ/RİZE - 464 280 53 00 / 464 280 53 03

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.