RİZE İL MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

İl Milli Eğitim Müdürümüz Ahmet Hamdi YILMAZ´ın 29 Ekim Cumhuriyet Bayramı Kutlama Mesajı

İl Milli Eğitim Müdürümüz Ahmet Hamdi YILMAZ´ın 29 Ekim Cumhuriyet Bayramı Kutlama Mesajı

Dünya milletleri tarihinde, milli duygular etrafında, sarsılmaz ortak bir iradeyle bir araya gelip, esaret zincirlerini kıran, kendi bağımsızlık destanını yazan toplumlar nadirdir. İşte necip milletimiz bunu başaran bir millettir.  

Yokluk ve yoksulluk içerisinde tüm dünyaya karşı mücadele eden ve zafere ulaşan ecdadımız güçlü ve çağdaş bir devlet olmayı başarmıştır. Bu, milletimizin, fedakarlığının, azminin, vatan ve millet sevgisinin doğal sonucudur.

Tarihimizin dönüm noktası olan Cumhuriyet, getirdiği yenilik ve başarılarla, akılcılığa,  bilime ve özgür düşünceye dayalı, çağdaş Türkiye´nin mayasını atmıştır. Birlik ve beraberlik duyguları içerisinde, milletimizin ulvi değerlerine bağlı kalarak, en müreffeh ve en medeni toplumu oluşturmak görevimiz ve gayemizdir. Cumhuriyetimizin hoşgörü ve demokrasi ikliminde, her alanda başarılı bireyler yetiştirerek, Dünya devletleri arasındaki yerimizi almak hedefimiz olmalıdır. 94 yıllık Cumhuriyetimiz karşılaşabileceğimiz zorluklar karşısındaki en büyük güç kaynağımızdır.  

Bu özel günde, başta Cumhuriyetimizin kurucusu Gazi Mustafa Kemal Atatürk olmak üzere istiklâl mücadelemizin tüm kahramanlarını, eşsiz fedakârlıklarıyla milletimizin gönlünde ölümsüzleşen bütün şehitlerimizi rahmetle, gazilerimizi şükranla anıyor; öğrenci, öğretmen ve velilerimiz başta olmak üzere tüm Rize halkının 29 Ekim Cumhuriyet Bayramını kutluyor, sevgi ve saygılarımı sunuyorum. Ahmet Hamdi YILMAZ

İl Milli Eğitim Müdürü

Eminettin Mahallesi Valilik Binası Kat 3 MERKEZ/RİZE - 464 280 53 00 / 464 280 53 03

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.