RİZE İL MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

HASAN KEMAL YARDIMCI MTAL'DEN ÖRNEK ÇALIŞMA

Rize Merkez Hasan Kemal Yardımcı Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi, 'Meslek Liseleri Ailelerle Buluşuyor' projesi kapsamında ihtiyaç sahibi olan ailelerin evlerini tamir ederek, Ramazan ayı için gıda kolileri hazırladı.
HASAN KEMAL YARDIMCI MTAL'DEN ÖRNEK ÇALIŞMA

Toplumda yardımlaşma, birlik ve beraberlik duygularının geliştirilmesi amacıyla hayata geçirilen proje çerçevesinde Rize Hasan Kemal Yardımcı Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi öğrencileri, öğretmenleriyle birlikte ihtiyaç duyan ailelerin evlerini onararak Ramazan ayı için erzak yardımında bulundu.

Okul Müdürü Vedat MAZGAL yaptığı açıklamada, projeyle birlikte meslek liselerinin ihtiyaç sahibi ailelerle gönül köprüsü kurduğunu söyledi.

Projenin başarıyla ilerlediğini belirten MAZGAL, proje kapsamında okul olarak üzerlerine düşeni yaptıklarını belirterek, ilk olarak ihtiyaç sahibi olan ailelerin mahalle muhtarlıkları vasıtasıyla belirlendiğini, daha sonra ailelere ziyaretler yapılarak ihtiyaçların listelendiğini, öğretmen ve öğrencilerden oluşan ekiplerce  belirlenen ailelerin evlerinin bakım, onarım ve tadilatları yapılırken; öğretmen, öğrenci ve okul aile birliğinden oluşan bir başka ekibin de başlatmış oldukları kampanya ile Ramazan ayı nedeniyle ihtiyaç sahibi olan 30 aileye erzak ve maddi yardımlarda bulunduğunu ifade etti.

Okul Müdürü Vedat MAZGAL, "Kalplere dokunmaya çalışıyoruz. Onların ihtiyaçlarını giderdiğimizde hem biz mutlu oluyoruz, hem karşı tarafı mutlu ediyoruz." ifadelerini kullandı.

19-04-202119-04-202119-04-2021

Eminettin Mahallesi Valilik Binası Kat 3 MERKEZ/RİZE - 464 280 53 00 / 464 280 53 03

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.