RİZE İL MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

"HARFTEN ÖTE KADIN" PROJESİ İLE PAZAR AHMET TAHTAKILIÇ ORTAOKULU ZİYARETÇİMİZDİ"Harften Öte Kadın" şiddeti önleme ve şiddetle mücadele kapsamında ülke genelinde kadının önemini vurgulamak ve kadına şiddetle mücadeleye ilişkin öğrencilerde ve toplumda farkındalık oluşturma adına oluşturulmuş bir etwinning projesi yapan Pazar Ahmet Tahtakılıç Ortaokulu Müdürlüğümüzü ziyaret etti.

Müdür Yardımcımız Mustafa KALENDER makamda ağırlarken Pazar İlçe Milli Eğitim Müdürümüzün de eşlik ettiği ziyarette proje koordinatörü proje ile ilgili bilgi verdi; "Proje ile aynı zamanda öğrencilerde saygı, kadın erkek eşitliği ve cinsiyet ayrımcılığı konularında farkındalık oluşturmak, topluma yararlı bireyler olmalarına katkı sağlamak, empati kurma, fikirlerini paylaşma, yardımlaşma, özgüven geliştirme, yaşam becerileri kazandırma, toplumsal ve insani değerlere dikkat çekmek hedeflenmiştir. "Bir Dizede Sen Kadın Desen" sloganıyla Türkiye'nin çeşitli illerinden 25 okul ve Azerbaycan'dan bir okul ile birlikte sosyal sorumluluk adına yola çıktık. Farklı illerden yaklaşık 237 öğrencimiz 4 ayı aşkın süredir kadının önemine ilişkin şiirler yazıyor, resimler yapıyor,  muhabir olup elinde mikrofonla toplumun her kesiminden insanların kadının önemine ilişkin görüşlerini alarak yaşamın içinde bu sorumluluğu kazanma adına emek veriyorlar. Projede her ay birçok etkinlik gerçekleştiriliyor."dedi. 

Projenin ortak ürün çalışması olarak öğrenci resim ve şiirlerinden oluşturulan "Harften Öte Kadın" şiir kitabı Milli Eğitim Müdür Yardımcımız Mustafa KALENDER'e takdim edildi.

 

11-03-202011-03-202011-03-202011-03-202011-03-202011-03-2020

Eminettin Mahallesi Valilik Binası Kat 3 MERKEZ/RİZE - 464 280 53 00 / 464 280 53 03

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.