RİZE İL MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

GÜLBAHAR HATUN MTAL PRAG YOLCUSU

ERASMUS Projesi kapsamında öğretmen ve öğrenci hareketliliği ile Prag yolcusu olan Gülbahar Hatun MTAL öğretmen ve öğrencileri Okul Müdürü Nilgün DÜLGER ile birlikte Milli Eğitim Müdürü Ahmet Hamdi YILMAZ’ı makamında ziyaret ettiler.
GÜLBAHAR HATUN MTAL PRAG YOLCUSU

Türkiye’deki ve Avrupa’daki  eğitim öğretim farklılıklarını tecrübe etmek, Avrupa’da yaşayan ve gelişmiş mutfakları olan yaşıtları ile bilgi alış verişi sağlamak  amacıyla “Avrupa’da Pasta Yapımı ve Son Standartlarda Pasta Süslemeleri Stajı” konulu ERASMUS Projesi  gerçekleştiren Gülbahar Hatun MTAL  18 Mart-1 Nisan 2018 tarihleri arasında Çek Cumhuriyeti’ne (Prag) gideceklerdir.

Türkiye’nin gelişmiş kültürü ve mutfağıyla birlikte, geleneksel Osmanlı şerbetli tatlıları yüzyıllardır mutfaklarımızı süslemekte ve tatlandırmaktadır. Bunun gibi daha birçok lezzetlerimizin Avrupa’ya tanıtılması bakımından önem kazanan proje kapsamında Avrupa ülkelerine 3 akış olarak her bir akış 7 öğrenci ve 1 öğretmenden oluşmak üzere toplam 24 katılımcı gönderilmesi planlanmaktadır.

İlk akış projenin Konsorsiyum Lideri Kurum olan Çamlıhemşin Çok Programlı Anadolu Lisesi, ikinci akış Pazar Kız Kulesi Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi ve üçüncü akış Gülbahar Hatun Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi’nin yiyecek ve içecek Hizmetleri bölümü öğrencileriyle gerçekleştirilecektir.

13-03-201813-03-2018

Eminettin Mahallesi Valilik Binası Kat 3 MERKEZ/RİZE - 464 280 53 00 / 464 280 53 03

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.