RİZE İL MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

FATİH PROJESİ (İLK, ORTA ve ANAOKULLARI) İLE İLGİLİ DUYURU...

FATİH PROJESİ (İLK, ORTA ve ANAOKULLARI) İLE İLGİLİ DUYURU...

FATİH PROJESİ (İLK, ORTA ve ANAOKULLARI) İLE İLGİLİ DUYURU

Fatih Projesi Alt Yapı ve Ağ Sistemleri, Etkileşimli Tahta ve Tablet Pc aşamaları ile planlanmıştır.

Alt Yapı ve Ağ Sistemleri : Sentim A.Ş.

Etkileşimli Tahtalar : Vestel A.Ş.

Tablet PC : General Mobile (İhale sonucuna göre değişebilir) firmaları tarafından dağıtım ve kurulumları sağlanmaktadır.

Her şirket ayrı çalışır ve her yapının kabul komisyon üyeleri farklıdır. Okullarımızda önce Alt Yapı yapılır, akabinde Etkileşimli Tahtalar takılır ve daha sonra ihalelere göre öğrencilere kademe kademe Tablet PC ler dağıtılır. İlimizde Alt Yapı çalışmaları Ortaokullarımızda başlamış ve çalışmalar devam etmektedir. Çalışması biten kurumların geçici muayene kabulleri yapılıp, teslim alınmaktadır.

İlimizde ekli listeye göre(bu sayı artabilir) 133 kuruma ET kurulacaktır. Vestel A.Ş. ekipleri öncelikle okullarınızı ziyaret edip kaç adet ve sağ – sol araştırmasını yapmak için keşfe geleceklerdir. Konuyla ilgili olarak Bakanlık Yazısını dikkatli bi şekilde okuyup gerekli talimatları yerine getirerek, keşif çalışmalarında kendilerine yardımcı olmanızı rica ediyoruz. Ayrıca bu duyuru tüm içeriği ile  Ekli Listedeki Kurum Kodlu Mail Adreslerinize gönderilmiştir.

Ekli Pdf dosyalarında Bakanlık Yazısı, Etkileşimli Tahta kurulacak okullarımızın listesi, ve kurulumlarda siz değerli okul idarecilerinin dikkat etmesi gereken hususları açıklayan ET Kabul Yönergesi yer almaktadır. Kurulumlar Haziran 2015 den itibaren başlayacaktır. . Okullarınızda kurulumlar başlayacağı gün müdürlüğümüz Fatih Projesi Birimine lütfen telefon açarak haber veriniz. Kurulum esnasında firma çalışanları bazı giderilmeyecek yanlışlıklar yapmaktadır.

Bilgilerinize rica ederiz.

Fatih Projesi Birimi

Tel: 2130439 / Dahili: 2574

 

ET: Etkileşimli Tahta

 

Okulların listesini indirmek için tıklayınız...

Yönergeyi indirmek için tıklayınız...

Bakanlık yazısını indirmek için tıklayınız...

Eminettin Mahallesi Valilik Binası Kat 3 MERKEZ/RİZE - 464 280 53 00 / 464 280 53 03

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.