RİZE İL MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

ENGELLERİ AŞMAYA KARARLIYIZ

ENGELLERİ AŞMAYA KARARLIYIZ

     Rize Milli Eğitim Müdürlüğü 3 Aralık Dünya Engelliler Günü İl Programı nedeniyle Zehra Usta Özel Eğitim Uygulama Okulu öğrencilerinin hazırlamış olduğu program İsmail Kahraman Kültür Merkezinde coşkulu bir katılımla gerçekleşti. Açılış konuşmasını Özel Eğitim şube müdürü Bülent İÇBUDAK’ın yaptığı programda orta ve ağır zihinsel engelli öğrencilerin tüm engelleri ortadan kaldırırcasına ortaya koyduğu performans izleyicilerin beğeni ve takdirini kazandı.

     İl Milli Eğitim Müdürü Salih YELKENCİ, Belediye başkan vekili Sultan YILMAZ, İl Genel Meclisi başkanı Mehmet KAZANCI, Aile ve Sosyal Politikalar il müdürü İdris ALTUNTAŞ, İl Müftü yardımcısı Naci ÇAKMAKÇI, Memur Sen ve Eğitim Bir Sen Başkan ve yöneticileri, Milli Eğitim Şube Müdürleri Kent Konseyi Engelliler Meclisi yönetim kurulu, Türk Kızılay temsilcileri, Engelli dernekleri yöneticileri, STK ve Siyasi parti temsilcileri, Okul müdürleri ve okullarımızın engelli kulüplerinde görev yapan gönüllü öğretmen ve   öğrenciler  ile çok sayıda vatandaşın katıldığı programda salon hınca hınç doldu.

     Değerler eğitimi-vefa kapsamında yakın zamanda yitirdiğimiz Ahmet Hamdi YILMAZ’ ın da anıldığı duygusal anlara sahne olan programda sevinçle hüzün, coşku ile eğlence bir arada sergilendi. Bir buçuk saatlik program boyunca Türküsünden ilahisine, sema gösterisinden folkloruna, sıra gecesinden spor gösterilerine pek çok gösteri yer aldı. Zaman zaman izleyenlerin göz yaşlarını tutamadığı programda alkışlar da eksik olmadı.

     Programda konuşan İl Milli, Eğitim Müdürümüz Salih YELKENCİ programın hazırlanmasında emeği geçen öğretmen ve öğrencilere teşekkür ederek “Bugün burada engellerin kaldırıldığını görmek, bu öğrencilerimizin engelsiz akranları ile aynı sahne performanslarını sergilediğini görmek  öğretmenlerimizin özverisinin, emeğinin gayretinin de bir göstergesidir. Özveriyle ilmek ilmek öğrencilerimizi nakşedip eğiten Zehra Usta Özel Eğitim Uygulama Okulu idareci ve öğretmenlerinin  şahsında özel eğitimde görev yapan tüm öğretmenlerimize teşekkür ediyor görevlerinin zorluğunun farkında olduğumuzu ve desteklerimizin yanlarında olduğunu bilmelerini istiyorum.  Sevgiyle, bilgiyle ve ilgiyle aşamayacağımız hiçbir engel yoktur.” dedi.

04-12-201804-12-201804-12-201804-12-201804-12-2018

04-12-201804-12-201804-12-201804-12-2018

Eminettin Mahallesi Valilik Binası Kat 3 MERKEZ/RİZE - 464 280 53 00 / 464 280 53 03

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.