RİZE İL MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

Ekrem ORHON'un İsminin Yaşatıldığı Okula Anlamlı Ziyaret

Rize Belediyesi eski başkanlarından rahmetli Sayın Ekrem ORHON'un ölümünün 36. yıldönümü anısına ilimizde yapılacak bir dizi anma programına katılmak için ilimizde bulunan değerli kızı Sayın Çayhan ORHON DERVİŞOĞLU Ekrem Orhon Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi'ni ziyaret ederek bu okula babasının isminin verilerek yaşatılmış olmasından dolayı duyduğu memnuniyeti belirtti.
Ekrem ORHON'un İsminin Yaşatıldığı Okula Anlamlı Ziyaret

Ekrem ORHON Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi ziyaretinde Sayın Çayhan ORHON DERVİŞOĞLU ile birlikte Rize Milli Eğitim Müdürü Sayın Yaşar KOÇAK, Belediye Başkan Yardımcısı Sayın M. Aydın BİLSEL, Belediye Meclis Üyesi Sayın Dursun BİLGİLİ, Milli Eğitim Müdür Yardımcısı Salih YELKENCİ, Milli Eğitim Şube Müdürü Selman YILDIRTAN, Rize Kent Konseyi Kadın Meclis Başkanı Hatice SEMİZ ve Merkez ilçe okul müdürlerimiz Rize ile ilgili yapılacak ortak çalışmalar için fikir alışverişinde bulundular.

Ekrem Orhon MTAL Müdürü Sayın Muhammet KAN tarafından karşılanan konuklara turizm alanında Rize'nin ara eleman ihtiyacının büyük bir oranda okullarından karşılandığını belirtmiştir. Ayrıca İl Milli Eğitim Müdürümüz Sayın Yaşar KOÇAK, Ekrem Orhon Mesleki ve Teknik Anadolu Lisemiz bünyesinde hizmet verecek bir uygulama otelinin en kısa zamanda turizm şehri Rize'mize kazandırılması için gerekli çalışmaların başlatıldığını söylemiştir.

Sayın Çayhan ORHON DERVİŞOĞLU; turizm alanından eğitim veren okulumuzun konum itibari ile çok güzel bir yerde olduğu, binasının temiz ve düzenli olması, babasının adının bu okulda yaşatılmasının kendisini ve ailesini çok mutlu ettiğini belirtti.

08-08-201908-08-201908-08-201908-08-2019

Eminettin Mahallesi Valilik Binası Kat 3 MERKEZ/RİZE - 464 280 53 00 / 464 280 53 03

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.