RİZE İL MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

Ekrem Orhon Kabri Başında Anıldı

Ölümünün 36. Yıldönümünde Rize Belediye Eski Başkanlarından, Denizi Kara Karayı para yapan, Merhum Ekrem ORHON, Rize Kale'sinde bulunan kabri başında anıldı.
Ekrem Orhon Kabri Başında Anıldı

Son nefesini dahi Rize'ye hizmet etmek için harcamış, Belediye Eski Başkanı merhum Ekrem ORHON'u anma programına, Rize Belediye Başkanı Rahmi METİN, Rize Vali Yardımcı Abdullah ŞEN,  Rize Milli Eğitim Müdürü Yaşar KOÇAK, Sivil Toplum Kuruluş Başkanları, Daire amirleri ve çok sayıda vatandaş katıldı.

Rize Belediye Başkan Rahmi METİN, günün anlam ve önemine dair mesajında "Şehrine olan sevgisi ve hizmetleriyle gönüllere taht kuran, 9 Ağustos 1983 tarihinde ebediyete uğurladığımız Rize Belediyesi eski başkanlarından Ekrem Orhon'u saygıyla anıyoruz. Ekrem Orhon, ömrünü Rize'ye hizmet için adamış, son nefesine kadar Rize'nin geleceğini düşünmüştür. "Bugün Rize senden, Rize için elinden geleni yapmanı ister." sözü kalplerden ve hafızalardan silinmeyecektir. Şu an kendisiyle aynı makamı paylaşmaktan, aynı şehre hizmet etmekten onur ve gurur duyuyorum. İnşallah bizler de hemşerilerimizin gönlünde yer edinerek yapmış olduğumuz güzel işlerle anılacağız. Rize'nin "Baba Reisi" olarak nam salmış Ekrem Orhon'u, vefatının 36. yıl dönümünde rahmetle, minnetle anıyor, kendisine Allah'tan rahmet diliyorum."

Merhum Belediye Başkanı Ekrem Orhon'un kızı Çayhan Orhon Dervişoğlu'nun da katıldığı merasim, katılımcıların konuşmalarının ardından dua ve Kur'an-ı Kerim tilavetiyle devam etti.

09-08-201909-08-201909-08-2019

Eminettin Mahallesi Valilik Binası Kat 3 MERKEZ/RİZE - 464 280 53 00 / 464 280 53 03

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.