RİZE İL MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

CUMHURİYETİMİZİN 97.YIL DÖNÜMÜ KUTLAMALARI NEDENİYLE VİLAYET ALANINDA ÇELENK KOYMA TÖRENİ GERÇEKLEŞTİRİLDİ

Cumhuriyetimizin 97. Yıl Dönümü münasebetiyle çelenk töreni düzenlendi.
CUMHURİYETİMİZİN 97.YIL DÖNÜMÜ  KUTLAMALARI NEDENİYLE VİLAYET ALANINDA ÇELENK KOYMA TÖRENİ GERÇEKLEŞTİRİLDİ

  Cumhuriyetimizin 97. yılı kutlamaları vesilesiyle  Valimiz Sayın Kemal ÇEBER'in Atatürk anıtına çelenk koyması ile başlayan törene , Rize Belediye Başkanı Rahmi METİN, Rize Cumhuriyet Başsavcısı Önder Kemal SEKÜCÜ, Rize Adli Yargı Adalet Komisyonu Başkanı Adem AMAÇ, Recep Tayyip Erdoğan Üniversitesi Rektörü Hüseyin KARAMAN, Rize Baro Başkanı Av. Ümit PEÇE, İl Emniyet Müdürü Nurettin GÖKDUMAN, İl Jandarma Komutanı Albay Hakan DEDEBAĞI, İl Milli Eğitim Müdürü Engin EMEN, Emniyet Genel Müdürlüğü ve Türk Silahlı Kuvvetleri mensupları, daire müdürleri, siyasi parti ve sivil toplum kuruluşlarının temsilcileri  katıldı. 

 Sayın Valimiz Cumhuriyet Bayramı nedeniyle yayınladığı mesajda 

  "Aziz Türk Milleti'nin, Gazi Mustafa Kemal Atatürk'ün önderliğinde büyük fedakârlıklarla kazandığı muazzam zaferin neticesinde kurulan Cumhuriyetimizin 97. Yıl dönümünü kutlamanın gururve heyecanını yaşıyoruz.

  29 Ekim 1923'te " Egemenlik Kayıtsız Şartsız Milletindir." İlkesiyle kurduğumuz Cumhuriyet, aradan geçen 97 yılda her türlü saldırı ve zorluklar karşısında ayakta kalmış ve kalmaya devam edecektir. Tarihte eşine az rastlanır kahramanlık destanıyla istiklaline ve istikbaline sahip çıkan kahraman Milletimiz, geçmişte olduğu gibi bugün ve yarın da birlik ve beraberliğini koruyarak, birbirine sımsıkı bağlarla bağlanmaya devam edecektir.

  Cumhuriyet,  büyük bir çağdaşlaşma projesi olup;aydınlığı, dostluğu, kardeşliği, birliği, beraberliği ve başarıyı paylaşıp, Atatürk'ün gösterdiği hedeflerdoğrultusunda muasır medeniyetler seviyesine ulaşmaktır. Devletimiz ve milletimiz, Cumhuriyetin sağladığı imkânları en iyi şekilde kullanarak Gazi Mustafa Kemal Atatürk'ün işaret ettiği modern ve çağdaş bir devlet olma yolunda emin adımlarla ilerlemektedir. Türk milleti dün Kurtuluş Savaşı'nda olduğu gibi bugün de vatan sevgisi ve iman gücüyleyeni destanlar yazmaya devam etmektedir. Türkiye Cumhuriyeti her alanda büyük başarılar gösteren ve göstermeye de devam edecek büyük bir devletidir.

  Cumhuriyeti "En Büyük Eserim" diyerek anlatıyor Gazi Mustafa Kemal.. Bu eseri korumak ve ilelebet yaşatmak milletimizin her ferdi, özellikle çocuklar ve gençlerimizin azim ve kararlılıkla üstlendiği bir görev olmalıdır. Ülkemizin her alanda yükselmesi ve yücelmesi için aynı azim, sabır ve vatana adanmışlıkla çalışmak her Türk vatandaşının vicdani sorumluluğudur.

  Aziz Milletimiz, Cumhuriyetimizin kuruluşundaki duygu ve hedefler doğrultusunda kenetlenerek bugünlere gelmiştir. Yaşadığı tüm badireleri birlik ve beraberliğinden ödün vermeden aşmayı başarmıştır. Bugün geldiğimiz noktada, içinde bulunduğumuz pandemi sürecini de birlik ve beraberlikle aşmayı başaracaktır. Yarınlara daha kararlı, bilinçli ve sağlıklı çıkacağımızdan hiçbir şüphem yoktur.

  Bu duygu ve düşüncelerle; Cumhuriyetimizin kurucusu Gazi Mustafa Kemal Atatürk başta olmak üzere bu toprakları bize vatan kılan aziz şehitlerimizi ve ebediyete intikal etmiş gazilerimizi rahmet, minnet ve şükranla anıyor, değerli Rizeli hemşehrilerimin 29 Ekim Cumhuriyet Bayramı'nı en içten dileklerimle kutluyorum." ifadelerini kullandı. 

28-10-202028-10-202028-10-202028-10-202028-10-202028-10-202028-10-2020

Eminettin Mahallesi Valilik Binası Kat 3 MERKEZ/RİZE - 464 280 53 00 / 464 280 53 03

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.