RİZE İL MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

BASINIMIZIN GÜZİDE TEMSİLCİLERİ İLE BİR ARAYA GELDİK

Milli Eğitim Müdürümüz Engin EMEN, ilimizde görev yapan basın mensuplarına yönelik tanışma ve eğitim öğretim faaliyetlerine yönelik bilgilendirme toplantısı düzenledi.
BASINIMIZIN GÜZİDE TEMSİLCİLERİ İLE BİR ARAYA GELDİK

  Programa Milli Eğitim Müdürümüz Engin EMEN, Milli Eğitim Müdür Yardımcımız Mustafa KALENDER, Şube Müdürlerimiz Zafer HAŞİMOĞLU, Evren GÖRMÜŞ, Zekeriyya ÖZDEMİR, Fikret SOLAK ile Basın ve Halkla İlişkilerden Sorumlu Şube Müdürü Selçuk TORPİL katıldı.

   Toplantıya kendini tanıtarak başlayan Milli Eğitim Müdürümüz, insanın doğduğu yerin memleketi, doyduğu yerin ise kutsalı olduğunu belirterek Rize'nin kendisi için çok değerli bir yer olduğunu ve ekip arkadaşları ile birlikte tüm enerjisini Rize'nin eğitimine verme konusunda amaç birliği yaptıklarını vurguladı.

  Basın mensuplarının kamuoyunun doğru bilgiye ulaşması konusunda çok önemli bir misyon üstlendiğini belirten Müdürümüz, Bakanlığımızın emirleri doğrultusunda kurulan Basın ve Halkla İlişkiler Şube Müdürlüğünün basın ile Milli Eğitim Müdürlüğü arasındaki koordinasyonu sağlayacağını ifade etti.

  Müdürümüz Engin EMEN, yüz yüze eğitimin 2.aşamasına geçilecek olan 12 Ekim 2020 tarihinde daha önce yüz yüze eğitime başlayan okul öncesi ile birinci sınıflara ek olarak 2,3 ve 4 sınıflar ile 8 ve 12. sınıflarda da yüz yüze eğitime geçileceğini söyledi. Yüz yüze eğitimin sağlıklı ve güvenli bir şekilde yürütülmesi için tüm güçleri ile sahada olduklarını ve gereken tüm tedbirlerin alındığını ifade eden Müdürümüz, velilerimizin kendilerine güvenmelerini istedi.

  2. aşama ile birlikte köy okullarının tam gün ve pandemi kurallarına uygun olarak eğitim öğretime başlayacağını vurgulayan Müdürümüz, bu kapsamda 66 köy okulunda okul öncesinden 8.sınıfa kadar toplam 4433 öğrencinin tam gün eğitim alacağını sözlerine ekledi.

  Merkez okullarda ise haftada 2 gün dönüşümlü olarak eğitim öğretim çalışmalarına katılacak olan 2,3 ve 4.sınıflarda okuyan 11936 , 8.sınıfta okuyan 4254 ve 12.sınıfta okuyan 4255 öğrenci için gerekli düzenlemelerin yapıldığını ve özellikle taşımalı eğitim kapsamındaki öğrencilerin servislerinin de planlandığına işaret eden Müdürümüz meslek liselerinde okuyan 6480 öğrencimizin uygulamalı derslerini 5 Ekim'den bu yana zaten okullarımızda yüz yüze yaptığını sözlerine ekledi.

  Okulların açılması öncesinde okulların ihtiyacı olan dezenfektan malzemelerinin temin edildiğini ve 32 bin maskenin de kurumlarımıza ulaştırıldığını dile getiren Müdürümüz sağlıklı ve güvenli bir ortamın sağlanması için tüm güçleriyle çalıştıklarını belirtti.

  Uzaktan eğitimde kullanılmak üzere ihtiyaç sahibi öğrencilere yönelik tablet teminine yönelik de bilgi veren Müdürümüz, büyük bir titizlikle ihtiyaç sahibi öğrencilerin tespit edildiğini, Valiliğimiz ve Belediye Başkanlığımız ile koordineli bir şekilde çalışarak tabletlerin öğrencilere ulaştırılacağını söyledi. Tablet dağıtımı konusunda tek yetkili kurumun Milli Eğitim Müdürlükleri olduğunun altını çizen Müdürümüz, şayet varsa özel teşebbüsün tablet dağıtım telebinin ancak ve ancak Müdürlüğümüz üzerinden olabileceğini vurguladı.

  Milli Eğitim Müdürümüz Engin EMEN, 12 Ekim Pazartesi itibariyle 7486 öğrencimizin tamamen, 27966 öğrencimizin ise kısmen yüz yüze eğitim öğretim sürecine dahil olacağını belirterek ilerleyen süreçte Bakanlığınızın kararlarına göre gerekli değişikliklerin yapılabileceği bilgisini verdi.

  Toplantının son bölümünde basın mensuplarının sorularına yanıt veren Müdürümüz katılımlarından dolayı teşekkür edip birer atkı hediye ederek toplantıyı sonlandırdı.

Eminettin Mahallesi Valilik Binası Kat 3 MERKEZ/RİZE - 464 280 53 00 / 464 280 53 03

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.