RİZE İL MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

ALİ METİN KAZANCI RİZE LİSESİ'NDEN ELAZIĞ'A YARDIM

ALİ METİN KAZANCI RİZE LİSESİ'NDEN ELAZIĞ'A YARDIM

Ali Metin Kazancı Rize Lisesi Sosyal Yardımlaşma ve Dayanışma Kulübü ile Kızılay Kulübünün düzenlediği yardım kampanyası ile depremde yıkılma tehlikesi geçiren kardeş okul Elazığ Palu Atatürk Ortaokulu öğrencilerine yardımcı ders kitabı, kırtasiye malzemesi gönderiliyor.  

Ali Metin Kazancı Rize Lisesi Müdürü Nilgün Dülger, "Okulumuzun kardeş okulu yoktu, öğretmenler kurul toplantısında deprem bölgesinden  ve depremden zarar gören bir okulu kardeş okul belirleme kararı aldık. Ardından belirlenen kardeş okulumuz Elazığ Palu Atatürk Ortaokulu Müdürü ile irtibata geçerek ihtiyaçlarının neler olduğunu tespit ettik. 8.sınıf öğrencilerine Liselere Geçiş Sınavı için yardımcı ders kitabı diğer öğrenciler için kırtasiye malzemeleri istediklerini öğrendik. Rize İl Milli Eğitim Müdürlüğünün onayından sonra başlattığımız yardım kampanyasına öğrencilerimiz, öğretmenlerimiz, velilerimiz ve hayırseverler katıldı. Ali Metin Kazancı Rize Lisesi okul hamisi Rize Çevre ve Şehircilik İl Müdürlüğü başlatılan yardım kampanyasına destek oldu Bu vesile ile depremde hayatını kaybeden vatandaşlarımıza Allah'tan rahmet yaralılara acil şifalar dileriz. Ayrıca yardım kampanyamıza destek olan tüm gönüllülere çok teşekkür ederiz." dedi.


10-03-202010-03-202010-03-202010-03-202010-03-2020

Eminettin Mahallesi Valilik Binası Kat 3 MERKEZ/RİZE - 464 280 53 00 / 464 280 53 03

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.