RİZE İL MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

AFET FARKINDALIK EĞİTİMLERİ VERİLDİ

Afet öncesi, sırası ve sonrasında ortaya çıkan kayıpları azaltmak, afetlere karşı daha dirençli bir toplum oluşturmak ve afetlerin önlenmesi konusunda farkındalık oluşturmak amacıyla 2021 yılı "Afet Eğitim Yılı" ilan edildi. Bu kapsamda afet farkındalık eğitimi almış eğitmenlerimiz tarafından ilimizdeki idareci, öğretmen, öğrenci ve velilere uzaktan eğitim yoluyla Afet Farkındalık Eğitimi verildi.
AFET FARKINDALIK EĞİTİMLERİ VERİLDİ

Tüm öğretmen, öğrenci ve velilerimizde afet bilinci oluşturabilmek için başlattığımız eğitimlerin ilki eğitmenlerimiz Abdülaziz Büyük, Zikrullah Keser, Selahattin Konal ile idareci ve öğretmenlerimizin katılımlarıyla 31 Mart- 1 Nisan tarihlerinde gerçekleştiriliyor. Eğitmenlerden ilimizin geçmişte yaşadığı afet olaylarının ve afetlere karşı neler yapabileceğinin kursiyerlere anlatılması ve velilerle yapılan toplantılarda; afet konularında aldıkları eğitimlerle alınabilecek tedbirlerden ve önlemlerden bahsedilmesi istenerek kutsal mesleklerinde afet ve acil durum eğitimlerinde öğrenci ve veliler arasında bir köprü olunması istenildi.

01-04-202101-04-2021

Eminettin Mahallesi Valilik Binası Kat 3 MERKEZ/RİZE - 464 280 53 00 / 464 280 53 03

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.