RİZE İL MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

18 MART ŞEHİTLERİ ANMA GÜNÜ VE ÇANAKKALE DENİZ ZAFERİ'NİN 106.YIL DÖNÜMÜ DOLAYISIYLA DÜZENLENEN TÖRENE KATILDI

  Milli Eğitim Müdürümüz Engin EMEN, Sayın Valimiz ve protokol üyeleri ile birlikte 18 Mart Şehitleri Anma Günü ve Çanakkale Deniz Zaferi'nin 106. Yıl Dönümü dolayısıyla düzenlenen törene katıldı.    
18 MART ŞEHİTLERİ ANMA GÜNÜ VE ÇANAKKALE DENİZ ZAFERİ'NİN 106.YIL DÖNÜMÜ DOLAYISIYLA DÜZENLENEN TÖRENE KATILDI

Rize Valisi Kemal Çeber, ve beraberindekiler, ilk olarak, 1997'de Mardin'de şehit olan Asteğmen Coşkun TELCİ'nin mezarını ziyaret etti. Burada, İl Müftüsü Naci ÇAKMAKÇI tarafından Kur'an-ı Kerim okundu ve şehitler için dua edildi. Vali ÇEBER, Şehit kabri ziyaretinde Şehidimizin  annesi Reziye TELCİ ile bir süre sohbet etti.

Vali ÇEBER burada yaptığı konuşmada Şehit ve Gazilerimizin bu Ülke için çok önemli değerler olduğuna vurgu yaparak; "Rize birçok şehidi ve gazisi olan bir şehir ve ihtiyaç olduğu zaman bu vatan, devlet ve bayrak için Şehitlik makamına ulaşmak için Şehadet Şerbeti içmeye hazır insanların olduğu bir memleket.

Coşkun kardeşim de bölücü terör örgütü ile mücadele sırasında şehit oldu ve en güzel makama ulaştı.  Onun nezdinde bu vatan için Şehit olan tüm Şehitlerimize ve ebediyete intikal eden Gazilerimize Allah'tan rahmet, hayatta olan gazilerimize de sağlıklı uzun ömürler diliyorum. " dedi.

Şehit Kabri'nin ziyareti sonrasında Vali ÇEBER ve beraberindekiler Rize Valiliği Tören Alanına geçerek burada düzenlenen törene katıldılar.

Çelenk sunulması, Saygı Duruşu ve İstiklal Marşının okunması ile başlayan törende, "Şehidime Mektup" yarışmasında ilkokulu, ortaokul ve lise kategorilerinde dereceye giren öğrencilere ödülleri verildi. 

Düzenlenen törene Rize Valisi Kemal ÇEBER'in yanı sıra Rize Belediye Başkanı Rahmi METİN, Cumhuriyet Başsavcısı Mehmet PATLAK, Recep Tayyip Erdoğan Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Hüseyin KARAMAN, İl Emniyet Müdürü Nurettin GÖKDUMAN, İl Jandarma Komutanı Kıdemli Albay Hakan DEDEBAĞI, ÇAYKUR Genel Müdürü Yusuf Ziya ALİM, Şehit Aileleri Derneği Başkanı Kemal AKSU ve diğer ilgililer de katıldı.

18 Mart Şehitleri Anma Günü Ve Çanakkale Deniz Zaferi'nin 106. Yıl Dönümü münasebeti ile düzenlenen programlar Şeyh Camiinde Şehitlerimiz için okunan Hatmi Şerifin duasının yapılması ile birlikte tamamlandı.

 18-03-202118-03-202118-03-202118-03-202118-03-202118-03-2021

Eminettin Mahallesi Valilik Binası Kat 3 MERKEZ/RİZE - 464 280 53 00 / 464 280 53 03

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.